Bravoure
Bravoure
Artikelnummer: DTD923In onze proefbundel Bravoure zes kloeke, rode wijnen uit Bulgarije.
Bij wijnhuis Four Friends is Veneta Bakardzieva de wijntechnoloog. De Zitara Mourvèdre combineert een licht kruidig aroma van zoet fruit, koffie en geurige specerijen met een sappige body met fluweelzachte tannines, die sporen nalaat van munt, bramen, tabak en tomatenblad. Gaat goed samen met bijvoorbeeld wildgerechten en stoofschotels met mediterrane kruiden.
Oenoloog Ivona Georgieva van Medi Valley schept prachtige wijnen in de Struma Rivier Vallei. De Syrah uit de Incanto-reeks heeft een weelderige, paarse kleur met een krachtige neus: veel zwarte kersen, mokka, kokosboter en rood paprikapoeder. De body is volumineus, krachtig, met fluweelzachte tannines. Wijn & spijs: pikante vegaburger; mediterraanse groenteschotels; lam.
Haralambievi’s Rubin van wijnmaker Tsvetelina Miroslavova Stoyanova heeft een expressief aroma met sappige kersen, zwarte moerbei maar ook zoete Oosterse specerijen. De inheemse Rubin is een nakomeling van de Syrah en Nebbiolo. Het is een karakteristiek van het wijnhuis Haralambievi om rode wijnen zonder houtrijping te maken. Dat past in de tendens voor geriefelijker rood ondanks de 14,5%.
Wijnhuis Rumelia ligt in West-Thracië. Tsevta Kostova is zowel eigenaar als oenoloog. Met de Mavrud Merul viel ze volop in de prijzen zoals bij het Concours Mondial de Bruxelles. De sprankelende nog jonge kleur heeft een bouquet met zwart fruit maar ook kruidige en bloemige ondertonen. De smaak is weelderig, afgerond met zoete specerijen en zwoele tannines.
Van Augeo Family Estate komt wijn van het Bulgaarse druivenras Ruen. Stoyan Manolov en diens dochter Gergana Manolova creëerden een wijn met een diepe frambozenkleur, met een elegante, fruitige neus met hints van bessen, vanille, karamel en bramen. Ideaal bij (vegetarische) pasta met tomaten(saus) of varkensvlees.